Site Loader

Książka pt. “Mala M.” Pauliny Świst to powieść napisana w 2021 roku. Jego autorkami są Paulina Świst, znana z takich powieści jak “Paprocany” czy “Prokurator” oraz jedna z najważniejszych postaci jej życia, Lilka Płońska. z racji wykonywanych zawodów ukrywają się pod przezwiskami, ale nie zmienia to faktu, że książki spod ich piór przyciągają coraz więcej czytelników.

Jak jest tutaj zarysowana główna bohaterka?

Mala jest normalną dziewczyną. Najważniejszą osobą w jej życiu jest Zuza – jej przyjaciółka. Życie Malwiny zmieniło się od momentu, gdy bóg seksu pojawił się, a potem zniknął. Mala to zwykła dziewczyna, po imprezie z niebieskookim kreatorem miłości fizycznej, dziewczyna nie pamięta, jak wyruszała do domu, nie wie kim jest nieznajomy, lecz pamięta, co robili i że dał jej więcej zaspokojenia niż wszyscy poprzedni mężczyźni. Mala postanawia go odnaleźć, ale okazuje się, że mężczyzna jest gościem jej najlepszej przyjaciółki i dziewczyna orientuje się, że nie jest to dobry chłopak. W tym samym czasie na jej trasie staje inny przystojny mężczyzna, mądry, erudycyjny i odważny sąsiad, może nie w typie Mali, ale przynajmniej jest. Dziewczyna musi wybrać, ale to nie jest największy problem jej życia. Kiedy skrywane prawdy wyjdą na jaw, Mala będzie musiała zmierzyć się ze wszystkim, w co była zamieszana, a w co zamieszana jest nie tylko ona, ale i jej przyjaciółka Zuza.

Jaka to książka?

Wielu spodziewało się po powieści pt. “Mala M.” Pauliny Świst typowego romansu, ale zostaniemy mile zaskoczona. Ta książka kryje w sobie zaskakującą tajemnicę. Powieść napisana jest językiem typowym dla książek Pauliny Świst, co sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Ale mimo, że czytało mi się świetnie i będziemy nią urzeczeni, jakby książka była tylko wstępem do jakiejś historii. Czy będzie najprawdopodobniej druga część, w której dowiemy się więcej o Mali i Zuzie? No, ale tu trzeba zapytać autorki. To lekka powieść, przy której można miło spędzić wieczór i głośno się śmiać. Niektóre teksty są naprawdę dobre.

Konstrukcja bohaterów

Bohaterowie tej książki są znakomici. Mają silne osobowości i są kolorowe. Ostry język bohaterów sprawia, że od pierwszej strony nadają oni naturę całej powieści. Po prostu kochamy je wszystkie. Druga część zapłonie i wszystko przyspieszy. To się stanie. Nie wiemy, jak nagle odmieni się los Zuzy, życie Zuzy zostanie nagle wywrócone do góry nogami. Ta książka potrzebuje uwagi, bo jak wiadomo, są różne gusta. Uwielbiamy tę książkę i szczerze ją polecamy.

 

Post Author: Jacek